معرفی بهترین حفاظ روی دیوار


بهترین حفاظ روی دیوار

اهمیت استفاده از حفاظ های روی دیوار به ‌عنوان اولین ابزارهای امنیت ساختمان به ‌اندازه‌ای است که نمی ‌توان از آن چشم‌ پوشی کرد. باز بودن دیوارهای اطراف ساختمان، خانه را در مقابل ورود دزدان آسیب ‌پذیر می‌ کند. دیوار خانه‌ ها باید توسط نرده‌ ها و حفاظ ‌ها محافظت شوند. بسیاری از انواع حفاظ ‌ها در دسترس می ‌باشند و این حفاظ ‌ها باید به‌ گونه ‌ای انتخاب شوند که در صورت لزوم، صاحب ‌خانه بتواند فعالیت دزدان را در اطراف ساختمان خود ببیند. حفاظ ‌ها به ‌عنوان مکمل در کنار سایر ابزارها برای امنیت ساختمان استفاده می‌شوند. در واقع حفاظ شاخ گوزنی علاوه بر زیبایی چشمگیری که دارد از لحاظ امنیت بهترین حفاظ روی دیوار می باشد.

معرفی حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی به منظور ایجاد امنیت ساختمان و برای جلوگیری از ورود ناخواسته افراد، سارقان و حیوانات و…. ساخته می شود. حفاظ شاخ گوزنی عموماً برای نصب برروی دیوار در نظر گرفته می شود اما گاهی بر روی پنجره هم نصب می شود. در گذشته حفاظ ها به صورت نیزه ای یا سیم خاردار موجود بود که دارای نقاط ضعف بسیاری بودند، اما این روزها با نسل جدید حفاظ ها مانند حفاظ شاخ گوزنی، بوته ای و نی زار مواجه هستیم که از نظر ظاهری، امنیتی و استحکام بسیار کاربردی تر هستند.

ساختار حفاظ شاخ گوزنی به صورتی است که سارق هر چند حرفه ای ولی با توجه به نوک تیز و برنده میلگرد های بکار رفته در ساخت حفاظ ، امکان عبور از آن را نخواهد داشت. در ساخت این نوع حفاظ از فولاد مقاوم و میلگرد های 10 استفاده می شود و ارتفاع آن بسته به شرایط از 30 تا 140 است و امکان افزایش با توجه به محل و نظر کارشناس نصب هست. و قابل نصب بر روی فلز، بتن و سنگ می باشد.

ویژگی های حفاظ شاخ گوزنی

1- زیبایی ظاهری ساختمان را حفظ می کند

2- بسیار ایمن است و به افراد اجازه عبور نمی دهد

3- ارتفاع مناسبی دارد و برای دیوارهای کوتاه مناسب می باشد

4- حفاظ شاخ گوزنی به عنوان نرده هم کاربرد دارد

5- در شرایط آب و هوایی مختلف این حفاظ بسیار با دوام است

مراحل ساخت حفاظ شاخ گوزنی

ساخت حفاظ  شاخ گوزنی، با توجه به سفارش و نیاز مشتری و نوع دیوار ساختمانی که نرده و حفاظ باید نصب شود در ابعاد مورد نیاز قابل ساخت و تولید می باشد. ساخت حفاظ  شاخ گوزنی مانند ساختن سایر انواع حفاظ  ساختمان دارای مراحلی به شرح زیر است :

  • ابتدا سازنده حفاظ به خریداری میلگرد ها و انتقال آن‌ ها به محل تولید حفاظ و ساخت حفاظ شاخ گوزنی اقدام می‌کند.
  • سپس میلگرد های خریداری شده در سایزهای متفاوت و مطابق نیاز برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی برشکاری می‌شوند (باید از گیوتین استفاده شود تا شاخه‌های اصلی و فرعی و شاخک‌ های کوتاه به صورت زاویه‌ دار بریده شده و به اندازه کافی تیز و برنده باشند). جهت شکل‌ دهی و خم‌کاری قطعات حفاظ، از دستگاه پرس استفاده می‌کنند.
  • پس از خم ‌کاری و شکل ‌دهی، قطعات آماده شده تحویل جوشکار خواهند شد تا اتصال قطعات براساس سفارش مشتری انجام شود (براساس تراکم، ارتفاع و چیدمان منظم سفارش شده).
  • سپس مرحله پخت در کوره می‌ رسد. بعد از انجام جوشکاری و رنگ ‌آمیزی، حفاظ  داخل کوره پخت شده و در انبار قرار داده می ‌شود. در این مرحله کار ساخت به پایان رسیده و حفاظ  شاخ  گوزنی ساخته شده است و آماده حمل به مکان نصب و انجام کارهای نصب حفاظ ساختمان بر روی دیوار یا درب است.

نحوه نصب حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی شاخه های تیز بسیار زیاد و در هم تنیده ای دارد، به همین دلیل باید به درستی نصب شود و تمام نکات ایمنی و اصولی رعایت شود تا به کسی آسیب نرسد. برای نصب انواع حفاظ شاخ گوزنی، باید به بسترکار و نوع حفاظ  مصرفی  توجه  کرد. با توجه به این عوامل باید روش درستی برای نصب حفاظ انتخاب شود. برای نصب حفاظ شاخ گوزنی و دیگر حفاظ ها باید به شاسی حفاظ توجه کرد. 

حفاظ با شاسی پروفیل : حفاظ هایی که روی شاسی پروفیل ساخته می شوند، دوام و مقاومت بالایی دارند. پروفیل مورد استفاده در ساخت این شاسی ها، 20*40، 40*60 یا 40*80 هستند. در حفاظ هایی که ارتفاع زیادی دارد از شاسی پروفیل 40*60 یا 40*80 استفاده می شود. این شاسی ها باعث افزایش استحکام حفاظ روی دیوار می شود و میزان تکان خوردن حفاظ را به حداقل می رساند.

حفاظ با شاسی میلگرد : حفاظ هایی که شاسی میلگردی دارند، نسبت به حفاظ با شاسی پروفیل ارزان تر هستند. این حفاظ ها، مقاومت کمتری دارند به همین دلیل است که در نصب این حفاظ ها باید دقت کرد.

3 روش متداول برای نصب حفاظ شاخ گوزنی که باید بدانید :

نصب حفاظ با استفاده از بیس پلیت : اگر کارفرما از اول بداند که می خواهد روی دیوار از بیس پلیت استفاده کند، می تواند پلیت هایی را داخل دیوار کار بگذارد تا بعد از اتمام ساخت دیوار، نصب حفاظ به راحتی انجام شود. البته بعد از ساخت دیوار نیز می توان پلیت نصب کرد. فاصله پلیت ها از هم حداقل 1 متر است. بعد از کارگذاری پلیت ها، حفاظ ها روی پلیت ها جوش داده می شوند و سپس با استفاده از رنگ آمیزی و لکه گیری، زیباتر خواهند شد.

نصب حفاظ به روش کوبیدن پیم در دیوار : برای نصب حفاظ روی انواع بسترها می توان از روش کوبیدن پیم در دیوار استفاده کرد. برای کوبیدن پیم در دیوار، در بالای دیوار با استفاده از دریل، سوراخی به قطر 5 میلی متر ایجاد می شود و یک پیم به قطر 10 میلی متر داخل دیوار گذاشته می شود. بعد از آن، حفاظ روی دیوار بین پیم ها قرار می گیرد و جوش داده می شود.

نصب حفاظ با استفاده از چهار ستون : اگر حفاظ ارتفاع زیادی داشته باشد، از این روش استفاده می شود. برای نصب حفاظ مرتفع، ابتدا در چهار پایه این چهار ستون، 4 سوراخ به فاصله های مشخص ایجاد می شود. سپس در این 4 مکان، پیم کوبیده می شود و 4 ستون به آن وصل می شود. اگر درپوش فلزی مستحکم یا پلیت وجود داشته باشد، به این ستون ها وصل می شود.

نتیجه

اگر می خواهید امنیت در ساختمان اداری و مسکونی شما برقرار باشد و حفاظ هایی با دوام و مقاوم داشته باشید و با صرف هزینه ای معقول حفاظ شاخ گوزنی بخرید، به شما توصیه می کنیم که به  رادین فلز اعتماد کرده و حفاظ مورد نظر خود را به رادین فلز بسپارید.

پنجره فلزیدرب فلزیفنس حفاظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *